ÄRJÄNSAAREN RISTEILYLLE (7,5 H) JA HOTELLIMAJOITUS

Tuotepaketti sisältää seuraavat tuotteet:2 × Lippu Ärjänsaaren risteilylle (7,5 h) Majoitus Hotelli Kajanus standard 2 hh huone

Ärjänsaareen risteilylle ja hotellimajoitus

Ärjänsaari on meidän kaikkien yhteinen paratiisisaari keskellä Kainuun merta! Saareen pääset kesäisin höyrylaivalla tai vuokravenekuljetuksella

Varaa nyt paketti:
Ärjänsaareen risteilylle (7,5h) + 2hh majoitus Hotel Kajanuksella

Kesäisin saaressa on auki myös kesäkahvila. Höyrylaivan ollessa laiturissa myös höyrylaivan baari on avoinna asiakkaille. Oulujärven Havaijiksi kutsuttu Ärjänsaari tarjoaa monia mahdollisuuksia kesäpäivän viettoon.

Voit nauttia auringosta upeilla hiekkadyyneillä, uida ja telmiä matalassa rantavedessä tai vaeltaa saaren hiekkatörmille maisemia katsomaan. Parin tunnin aikana ehtii kiertämään saaren reippaasti kävellen ja loppukesästä saareen kannattaa ottaa mukaan sanko mustikoiden ja puolukoiden tai sienien keräilyä varten.

Tarjoukseen kuuluu hotellimajoitus Standard 2hh huone Hotel Kajanuksella!

VARAA NYT SUOSITTU PAKETTI TÄSTÄ!

Paikka

Majoitu mukavasti Hotel Kajanuksella, aivan Kajaanin keskustan tuntumassa.

Yhteystiedot

Hotel Kajanus

+358102305400